Wygeneruj kod QR dla swojej strony internetowej lub bloga


Adres URL:
    
Korekcja błędów: 

Rozmiar:     
Wygeneruj kod QR dla swojej strony internetowej lub bloga – za pomocą tego generatora możesz w szybki i łatwy sposób za darmo stworzyć interesujący cię QR kod.
Prowadzisz bloga, stronę internetową, sklep on-line czy internetową firmę i potrzebujesz kodu QR? Z pomocą tego formularza stworzysz go w prosty sposób i dostosujesz go pod siebie. Możesz umieszczać go na swojej stronie, ale również w aplikacjach, na ulotkach czy banerach reklamowych swojej firmy/strony/bloga.

Wystarczy, że w generatorze podasz adres URL swojego bloga/strony internetowej, następnie wybierzesz korekcję błędów (spośród L – najmniejsza, M, Q i H – największa), podasz rozmiar jaki ma mieć QR kod – jak duży ma być kwadrat z kodem (od 1 do 10) i wciśniesz Generuj kod.

QR Code to nic innego jak "szybka odpowiedź" (z angielskiego Quick Response). To alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod kreskowy. Ten modularny i stałowymiarowy kod stworzyła go w 1994 roku japońska firma Denso-Wave. Dzięki QR Code można zakodować nie tylko znaki w języku polskim, ale również arabskim, hebrajskim czy cyrylicę, a także inne symbole określone przez użytkownika. Kod QR można zeskanować dowolnym smartfonem wyposażonym w kamerę. Oczywiście do samego procesu zczytania kodu, potrzebna jest zainstalowana aplikacja, która ma taką funkcję. W QR kodzie możemy również zapisać wiele innych informacji, niekoniecznie musi to być url strony internetowej. Może to być także jakiś tekst, liczby czy znaki.