Generator haseł / multikodów

Długość hasła:
Rodzaj hasła:
Ilość haseł:
Do czego służy generator haseł?


Generator na tej stronie pomoże Ci stworzyć bezpieczne i silne hasło lub multikod.
Jest to generator tworzący hasło dla ciebie. Jeśli potrzebujesz hasła na pocztę e-mail, hasła do komputera, na portal społecznościowy lub do innej internetowej usługi, to generator w tym ci pomoże. Nie musisz już wymyślać hasła sam, bo generator haseł zrobi to za ciebie. Dodatkowo ma on również funkcję tworzenia multikodów przeznaczonych dla storn www, katalogów czy innych podobnych zastosowań. Za pomocą generatora można również stworzyć hurtowo, wiele różnych haseł lub kodów.

By stworzyć hasło za pomocą generatora wystarczy wybrać:

- długość hasła, czyli to z ilu znaków (liter, cyfr, liter i cyfr) ma się składać

- rodzaj hasła, gdzie mamy do wyboru hasło rodzaj:

* szesnastkowy – składający się z 16 znaków. Są to cyfry od 0 do 9 oraz pierwsze sześć liter alfabetu od A do F. Przykład takiego hasła to: AF11AF90
* liczbowy – czyli taki, w którym występują same liczby. Korzystając z tej opcji można sobie wygenerować kod PIN, który z reguły składa się z czterech cyfr. Przykład takiego hasła to: 23434725
* alfanumeryczny – czyli składający się zarówno z cyfr jak i z liczb. Przykład takiego hasła to: 0gdg31h3

- ilość haseł, czyli ile haseł generator ma stworzyć, ile nam będzie ich potrzebnych.

Po wypełnieniu wszystkich pól wciskamy Generuj hasło i poniżej wyświetlą nam się utworzone hasła lub hasło. Hasła generowane są losowo przez skrypt, nie są nigdzie zapisywe, więc po wygenerowaniu należy je skopiować lub zapisać do użycia. Chociaż należy pamiętać, że jest to tak naprawdę generator liczb pseudolosowych, czyli hasła tworzone są na podstawie czasu bezczynności procesora. Jeśli chcesz hasło jeszcze bardziej skomplikować, możesz do wygenerowanego hasła dodać swoje własne znaki lub frazy.

Pamiętaj! Nigdy nie używaj jednego hasła do wielu systemów, gdyż jest to bardzo niebezpieczne. Gdy ktoś przechwyci Twoje hasło w jednym systemie, będzie mógł za jego pomocą bez przeszkód zalogować się do innych.

Siła hasła jest najczęściej wyrażana w bitach. I tak, hasło n-bitowe znaczy tyle, żę próbujący odgadnąć nasze hasło, będzie musiał wykonać 2n prób, aby je odgadnąć, oczywiście jeśli mówimy o metodzie łamania haseł tzw. brute force (siłowe odgadywanie haseł po kolei). Natomiast przy haśle 16-bitowym, będzie potrzeba ponad 65 tysięcy (dokładnie 216 = 65536) prób do jego odgadnięcia. Czyli jak widać, każdy dodatkowy bit wydłuża atak metodą brute force o dwa razy.

Jest również dostępny wzór, za pomocą którego można obliczyć siłę danego hasła, który wygląda tak:

H = L x log2(N)

Gdzie:
H - siła hasła wyrażona w bitach
L - długość hasła
N - liczba symboli
Więcej kalkulatorów w kategorii - Inne
» Kalkulator BMI
» Sortowanie słów alfabetycznie
» Sprawdzanie ilości znaków
» Sprawdzanie anagramu
» Zaokrąglanie liczb
» Generator liczb losowych
» Generator MD5
» Generator SHA1
» Kalkulator Szyfru Cezara
» Generator kodu Morse'a
» Kalkulator kredytowy


Serwis należy do grupy kz1.pl