Kalkulator BMI - wskaźnika masy ciała

Waga (kg)

Wzrost (cm)
BMI:

Opis:


BMI – jest to wskaźnik masy ciała, i od tych słów tylko że z języka angielskiego wziął się niniejszy skrót - body mass index. Inaczej mówi się na niego również - wskaźnik Queteleta II od nazwiska jego wynalazcy, czyli belgijskiego matematyka Adolfa Queteleta. Za pomocą BMI możesz obliczyć, czy waga Twojego ciała w stosunku do wzrostu jest prawidłowa. Ponadto wynik pomiaru może pomóc w oszacowaniu ryzyka wystąpienia różnych chorób takich jak miażdżyca, cukrzyca czy choroby serca.

Na obliczanie BMI jest specjalny wzór:
wzór na obliczenie bmi

Do obliczenia potrzebna jest Twoja waga i wzrost. Teraz pozostaje tylko podzielić masę (kg) przez wysokość (m) podniesioną do kwadratu. Wynik daje wartość BMI.

Przykład:

Masa - 80 kg
Wzrost - 1,80 m

BMI = 80/(1,8 x 1,8) = 80/3,24 = 24,69

Teraz wynik należy sprawdzić w klasyfikacji masy ciała, na podstawie obliczonego BMI:

tabela klasyfikacji bmi


Powyższa klasyfikacja obowiązuje tylko dla dorosłych osób. Dla starszych osób wartości te mogą nieznacznie się różnić, natomiast dla dzieci są specjalne siatki centylowe.

Oczywiście zamiast ręcznie obliczać BMI, najprościej użyć powyższego kalkulatora wskaźnika masy ciała. Dla uproszczenia wzrost trzeba podać w centymatrach. Poza wynikiem otrzymujesz od razu opis klasyfikacji, przypisany do danej wartości liczbowej.Więcej kalkulatorów w kategorii - Inne
» Sortowanie słów alfabetycznie
» Sprawdzanie ilości znaków
» Sprawdzanie anagramu
» Zaokrąglanie liczb
» Generator haseł
» Generator liczb losowych
» Generator MD5
» Generator SHA1
» Kalkulator Szyfru Cezara
» Generator kodu Morse'a
» Kalkulator kredytowy


Serwis należy do grupy kz1.pl